Aktualności

Bezpieczny powrót do szkoły

  • 09-09-2023
„Bezpieczny powrót do szkoły” pod tym hasłem w niedzielę 3 września 2023 odbył się IV piknik strażacki zorganizowany na terenie jednostki Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach przez Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach oraz Gmina Bartoszyce W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta i gminy, dzięki zaproszeniom przesłanym przez Powiatową Straż Pożarną w Bartoszycach i Gminę Bartoszyce.
 
Spotkanie miało na celu edukację i zabawę. Organizatorzy świadomie i odpowiedzialnie połączyli zabawę z edukacją, przyciągając dużą liczbę uczestników, zwłaszcza dzieci.
 
Dzieci miały okazję wcielić się w strażaków i zwiedzić wnętrze wozów strażackich. Mogły także ugasić kontrolowany pożar, uratować osobę z zadymionego pomieszczenia, wziąć udział w strażackim torze przeszkód, poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zdobyć wiedzę na temat zachowań ratujących życie. W sali edukacyjnej „OGNIK” mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz dowiedzieć się, jak wezwać służby ratunkowe.
 
Poszukiwacze przygód mogli przeżyć ekscytujące chwile z wykrywaczem metalu, a sportowcy sprawdzili swoje umiejętności wspinając się po skrzyniach. Panie z Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach kreowały hity modowe na bezpieczny rok szkolny 2023/24 malując twarze i tworząc kolorowe tatuaże.
 
Najmłodsi artyści wyrazili swoją kreatywność, tworząc na terenie jednostki wóz strażacki z wykorzystaniem kolorowej kredy. Cóż to by była za impreza, gdyby zabrakło popularnych wśród dzieci dmuchańców zjeżdżalni, które i tym razem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
 
Podczas całego pikniku o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników dbał przyjaciel dzieci oraz fikcyjna postać „Marshall” z serialu „Psi Patrol”.
Bazując na wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa przekazanej przez organizatorów, mamy pewność, że zagwarantuje to bezpieczny powrót do szkoły.
 
Zobacz relację foto na naszym profilu FB: TUTAJ

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Bezpieczny powrót do Szkoły

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją