Galiny

strona www: sp-galiny.gmina-bartoszyce.pl

Szkola 01.jpg

Szkola w Galinach.jpg

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
Znajdziecie tu informacje z życia naszej społeczności, a także otoczenia szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia tej strony.

HISTORIA  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  GALINACH

Początki szkolnictwa w Galinach sięgają XVI wieku, bowiem około roku 1525 przy miejscowym kościele utworzono pierwszą szkołę. W 1737 roku zreorganizowano ją i poddano nadzorowi państwowemu.

Przed wojną w 1935 roku w szkole w Galinach pracowało trzech nauczycieli ze 130 uczniami. Po wojnie działalność szkoły wznowiono już w 1946 roku. Pierwszym jej kierownikiem był Marian Maciąg . Szkoła ta mieściła się w niewielkim poniemieckim budynku.

W latach sześćdziesiątych oddano do użytku szkoły nowy, dwukondygnacyjny budynek z niepełnowymiarową salą gimnastyczną i zapleczem kuchennym, funkcjonujący do dziś.

W wyniku reformy systemu oświaty w roku 1999 ośmioklasową szkołę podstawową przekształcono w szkołę podstawową z sześcioletnim cyklem kształcenia.

W roku 2001 w Szkole Podstawowej w Galinach uruchomiono pracownię komputerową, która w 2005 roku uzyskała nowoczesne wyposażenie w ramach programu "Pracownia komputerowa dla szkół", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W chwili obecnej 11 nauczycieli pracuje z 84 uczniami, a funkcję dyrektora szkoły pełni mgr Mariola Jagiełło.