Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Ogłoszenie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bartoszyce,
którzy otrzymali sprzęt komputerowy w ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”

 
Informujemy, iż zgodnie z procedurą monitorowania oraz utrzymania efektów projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” wnioskodawca zobowiązany jest do składania Oświadczeń przez okres 2 lat od daty zakończenia projektu, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do procedury.
 
Mając powyższe na uwadze prosimy o spełnienie tego obowiązku i złożenie oświadczenia do dnia 31 stycznia 2024 roku w Urzędzie Gminy Bartoszyce w godzinach pracy urzędu (tj. poniedziałek 800-1600, wtorek-piątek 700-1500).
 
Wzór Oświadczenia można pobrać ze strony internetowej gminy tj. www.gmina-bartoszyce.pl , który znajduje się w załączniku oraz w siedzibie urzędu.

Załączniki

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE!!!!
 
W związku z brakiem odbioru odpadów komunalnych z dnia 16 stycznia 2024 r. z poniższych miejsowości:
 
Bukowo, Dębówko, Drawa, Gruda, Klekotki, Krawczyki, Lipina, Łabędnik, Łabędnik Mały, Nuny, Osieka, Spurgle, Perkujki, Połęcze, Sporwiny, Szwarunki, Tromity, Witki, Sokolica
 
informujemy iż najbliższy odbiór odbędzie się w sobotę tj: 20 stycznia 2024 r.

Ogłoszenie

W związku z panującymi warunkami atmosferycznymi odbiór odpadów komunalnych w dniu dzisiejszym tj. 16 stycznia 2024r. będzie wstrzymany w następujących miejscowościach: Bukowo, Dębówko, Drawa, Gruda, Klekotki, Krawczyki, Lipina, Łabędnik, Łabędnik Mały, Nuny, Osieka, Spurgle, Perkujki, Połęcze, Sporwiny, Szwarunki, Tromity, Witki, Sokolica.
Za niedogodności przepraszamy.
 
O najbliższym terminie odbioru będziemy informować na bieżąco.

OGŁOSZENIE

na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
(t.j. Dz. U. z 2023 r., poz.40 ze zm.)
 
z w o ł u j ę
 
na dzień 19 stycznia 2024 r. (piątek) na godz. 10:00
LXXIX sesję Rady Gminy Bartoszyce.
Obrady odbędą się w sali sesyjnej budynku nr 47 w Bezledach

Załączniki

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY BARTOSZYCE

W związku z ogłoszeniem naboru wniosków przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2024 roku Wójt Gminy Bartoszyce informuje o możliwości pozyskania środków finansowych na zakup wyposażenia umożliwiającego rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zakup strojów ludowych, regionalnych lub innych umożliwiających prezentację kół gospodyń wiejskich (szczegółowy zakres zawiera Regulamin konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2024 roku).
 
Zgodnie z regulaminem konkursu o środki finansowe może starać się wyłącznie gmina jako jednostka samorządu terytorialnego, składając TYLKO jeden wniosek.
 
Maksymalna całkowita wartość zadania to 12 500,00 zł
 
Mając powyższe na uwadze, Wójt Gminy Bartoszyce zaprasza do złożenia wniosku stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia przez zainteresowane udziałem w konkursie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Bartoszyce.
Spośród wniosków Wójt Gminy dokona wyboru najbardziej adekwatnego wniosku, który złożony zostanie w ramach ogłoszonego naboru i jednocześnie zastrzega sobie prawo wyboru tylko jednego wniosku. Z tego tytułu nie przysługuje wnioskodawcom żadne roszczenie.
Wniosek musi być zgodny z zasadami konkursu określonymi w regulaminie konkursu „Granty Marszałka dla kół Gospodyń wiejskich” w 2024 roku.
 

Uwaga! Do konkursu może przystąpić tylko KGW utworzone przed oraz w 2022 roku.
 
Wnioski należy składać w sekretariacie (pokój nr 9) Urzędu Gminy Bartoszyce przy ul. Plac Zwycięstwa 2 w nieprzekraczalnym terminie do 26 stycznia 2024 r. godz. 15:00.
 
Wnioski złożone po terminie nie będą uwzględniane.
Osoba do kontaktu: Natalia Runowicz, tel. 89 307 01 50

Załączniki

Wymyśl hasło promujące gminę Bartoszyce

Wymyśl hasło dla gminy Bartoszyce i wygraj nagrody!
 
Gmina Bartoszyce to niezwykłe miejsce, które zasługuje na swoje hasło. Dlatego uruchomiliśmy konkurs, w którym można wykazać się kreatywnością i pomysłowością.
 
Wymyśl hasło, które najlepiej odda charakter i walory gminy Bartoszyce, i zgłoś je do konkursu!
 
Aby wziąć udział w konkursie, prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu, który znajduje się w załączniku. Aby lepiej poznać zasady konkursu, prosimy kliknąć w poniższy link, który prowadzi do ostatniego Biuletynu Gminnego. Na ostatniej stronie (nr 16) znajduje się krótka instrukcja.
 
Link do biuletynu gminy Bartoszyce: TUTAJ
 
Konkurs trwa do 2 lutego 2024 r. Wyniki zostaną ogłoszone do 9 lutego 2024 r. na stronie internetowej gminy Bartoszyce.
 
Nie zwlekaj, weź udział w konkursie i pokaż, jak bardzo lubisz i znasz gminę Bartoszyce. To Twoja szansa, aby się wykazać i zdobyć nagrody.
 
Zapraszamy!

Załączniki

Gminny Jarmark Świąteczny

Drodzy mieszkańcy Gminy Bartoszyce!
 
Wszystko, co dobre niestety szybko się kończy tak, jak i ten tegoroczny Gminny Jarmark Świąteczny. 17 grudnia 2023 odbyło się wydarzenie, które, jak każdego roku, przy budynku Urzędu Gminy w Bartoszycach niezmiennie od lat zrzesza mnóstwo ludzi, nie tylko tych sprzedających, lecz również tych, którzy szukają oryginalnych prezentów, które już niebawem wręcza swoim najbliższym. Dlatego na jarmarku nie zabrakło rękodzieła, wyrobów kulinarnych i ich smakoszy, ponieważ to właśnie te tradycyjne, regionalne potrawy jako pierwsze zniknęły w oka mgnieniu.
 
Obecny na jarmarku gospodarz gminy Pan Andrzej Dycha przywitał zebranych na parkingu uczestników wydarzenia wręczając każdemu mały podarek w postaci świątecznego wydania Biuletynu Informacyjnego Gminy Bartoszyce. Podczas jarmarku ogłoszono również zwycięzców konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa", a laureaci odebrali z rąk wójta dyplom oraz, jak na tę okazję przystało, świąteczny souvenir. Pan Wójt zachęcił także do udziału w najnowszym konkursie na "Hasło promocyjne Gminy Bartoszyce", którego szczegóły znajdują się w najnowszym wydaniu gminnego biuletynu.
 
Gratulujemy laureatom konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa" i dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i uświetnili tegoroczny Gminny Jarmark Świąteczny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gminny Jarmark Świąteczny

Koncert Świąteczny

"Cicha noc, święta noc..." to właśnie melodia tej znanej wszystkim kolędy rozpoczęła bezledzki Koncert Kolęd, urokliwe świąteczne wydarzenie z udziałem zespołów Gala i Sonar.
 
Pastorałki przeplecione zostały wierszami, których treść pozwoliła poczuć ten nostalgiczno-magiczny bożonarodzeniowy nastrój.
Dziękujemy wszystkim za obecność i za ten mile spędzony czas.
 
Życzymy wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzący czas przyniesie wszystkim spokój i odpoczynek. ????

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Koncert Świąteczny

Mikołajki w Gminie Bartoszyce

9 grudnia 2023 odbyły się Gminne Mikołajki. Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i sprostaliśmy wymaganiom naszych gminnych pociech.
 
Pięknie było patrzeć na te uśmiechnięte, radosne dziecięce buzie. A to, jak nic buduje i daje moc do dalszych działań.
 
Zaangażowanie dzieci znalazło swoje odzwierciedlenie w przygotowanych specjalnie dla nich, świątecznych stacjach, na których każdy chętny malował zimowy krajobraz, wykonał brokatowy tatuaż, ozdobił buźkę świątecznym wzorem, napisał list do św. Mikołaja, opakował prezent i udekorował figurkę z masy solnej. Wszyscy, którym udało się zdobyć punkt w postaci naklejki, odebrali nagrodę i dyplom "Pomocnik św. Mikołaja na medal".
 
Animacje poprowadziła sama Pani Mikołajowa, która z uśmiechem i radością wprowadziła wszystkie dzieci w dobry, mikołajkowy nastrój. Ci, którzy chcieli dodatkowo spożytkować swoją energię korzystali w nieograniczonej ilości z rozstawiony w gminnej hali dmuchańcach.
Gwiazdą programy był oczywiście św. Mikołaj, który wręczył słodkie podarki, odebrał wszystkie listy kierowane bezpośrednio do niego i ochoczo pozował do zdjęć, którym nie było końca.
 
Dziękujemy za ten piękny czas, za słodki poczęstunek przygotowany przez panią Mariolę Zadrogę, Nadleśnictwo Bartoszyce, Lasy Państwowe za świąteczne drzewka, które ozdobiły mikołajkowy kącik oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy bawili się wspólnie z nami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gminne Mikołajki

Gala wolontariatu 2023

5 grudnia 2023, w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojciechach odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu. Była to okazja do podziękowania i docenienia wszystkich osób, które w ciągu ostatniego roku poświęciły swój czas i energię na pomoc innym.
 
Wójt Gminy Andrzej Dycha wręczył statuetki i dyplomy wszystkim kandydatom do tytułu Wolontariusza Roku 2023. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele różnych organizacji, szkół, klubów i stowarzyszeń działających na terenie gminy. Wójt podkreślił, że wolontariat jest nie tylko formą niesienia pomocy, ale także sposobem na rozwój osobisty, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń.
 
Gala była pełna wzruszeń, radości i uznania. Pokazała, że wolontariat jest ważnym elementem życia społecznego i że w gminie Bartoszyce jest wiele osób, które chcą i potrafią pomagać innym. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gala Wolontariatu 2023

1 ... 3 4 5 6 7 ... 81

Lokalizacja
Facebook Page Plugin