Aktualności

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  • 28-03-2024
W środę 27 marca 2024 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartoszycach przy współpracy z bartoszycką Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.
 
W drodze eliminacji szkolnych wyłoniono 16 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe Gminy Bartoszyce, którzy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe - na uczniów klas 1-4 i 5-8. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji klasyfikacja pierwszych trójek przedstawia się następująco:
 
Grupa I, klasy 1-4:
1 miejsce – Jodko Zofia, Szkoła Podstawowa Bezledy
2 miejsce – Bała Jan, Szkoła Podstawowa Żydowo
3 miejsce – Igor Kaplewski, Szkoła Podstawowa Bezledy
 
Grupa II, klasy 5-8:
1 miejsce – Magdalena Flis, Szkoła Podstawowa Żydowo
2 miejsce – Karolina Szczepanik, Szkoła Podstawowa Bezledy
3 miejsce – Patryk Żołud, Szkoła Podstawowa Wojciechy
 
Wyżej wymienieni reprezentować będą Gminę Bartoszyce w eliminacjach powiatowych, które zaplanowano na 24 kwietnia 2024 roku również w Bezledach. Nagrody konkursowe zakupiono z budżetu Gminy Bartoszyce, a organizację i obsługę konkursu wsparli partnerzy z Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach oraz Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: Konkurs wiedzy pożarniczej

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją